Reali e nis ofertën e parë për Hazard, ‘befason’ me milionat e ofruar

Eden Hazard në afatin e verës pritet të ndërrojë ekip.

Real Madridi i ka nisur përpjekjet për transferimin e Eden Hazardit duke e bërë ofertën e parë në vlerë 82 milionë euro, sipas Sun.

Gjiganti spanjoll e di se Chelsea do ta refuzojë ofertën, por ky është vetëm fillimi i qëllimit të tyre për ta blerë sulmuesin belg, shkruan Sun, përcjell Express.

Përfaqësuesit e Madridit e kanë vizituar tashmë Londrën për të biseduar rreth një marrëveshjeje për superyllin belg.

Chelsea, i cili e shkatërroi 5:0 Dynamo Kievin në Evropa Ligë mbrëmë, reziston ta humbasë yllin e skuadrës, veçanërisht pasi në dy afatet e ardhshme kalimtare nuk ka të drejtë të transferojë lojtarë sepse është i pezulluar nga FIFA.

28-vjeçari e ka pranuar kohë më parë se ëndërron të punojë me Zidanin në Real Madrid dhe i ka refuzuar disa oferta nga të kaltrit për t’u bërë lojtari i tyre më i paguar ndonjëherë.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close